5 nawyków na lepszy sen, aby rano być pełnym energii

5 nawyków na lepszy sen, aby rano być pełnym energii

Wyobraź sobie: Otwierasz oczy, a zza okna wlewa się słońce do twojej sypialni.

Bez chwili ociągania, wstajesz z łóżka i przeciągasz się. Przed Tobą ekscytujący dzień i nie możesz się doczekać, aż zaczniesz.
Szybko przebierasz się w swój dres i wychodzisz chwilę pobiegać. Kiedy wrócisz do domu, bierzesz prysznic i już jesteś odświeżony. Kończysz jeść śniadanie, a jest jeszcze wczesna pora.
Czujesz się podekscytowany i w pełni przebudzony, gotowy zacząć swój dzień!

Pościel PURE z czystej bawełny 100% oraz koc z czystej wełny HOP Design
Pościel PURE z czystej bawełny 100% oraz koc z czystej wełny HOP Design – http://hop-design.eu

Kiedyś myślałam, że takie wczesne pobudki nie są dla każdego. Byłam po prostu nocnym markiem, a wczesne wstawanie było dla mnie koszmarem. Ale po tym jak wypróbowałam kilka różnych strategii i zmieniłam swoje nawyki, zdałam sobie sprawę, że taki początek dnia może być czymś naturalnym także dla mnie.


Okazuje się, że to, jak podchodzisz do snu i pobudki, jest w dużej mierze wyuczonym i przyjętym z czasem nawykiem, a nie cechą genetyczną. A jeśli tak jak ja, uważasz się za nocnego marka, to zapewniam Cię, że są pewne zdrowe nawyki, które pozwolą Ci lepiej się wysypiać w szybszym czasie, a rano wstawać jak „ranny ptaszek” – wyspany i pełny energii :)


Oto 5 zdrowych nawyków, aby uzyskać dobry sen i obudzić się naładowanym energią aby zacząć dzień:

Ćwiczenia i ruch

Pewnie myślisz, że ćwiczenia i ruch sprawią, że będziesz zmęczony. Ale jest odwrotnie. Nic tak nie pobudza Twojego krwobiegu i endorfin jak ćwiczenia i ruch.
Ćwiczenie może oznaczać wiele rzeczy. Nie oznacza to, że musisz iść na siłownię (chyba że ci się to podoba). Może to oznaczać pójście na jogging lub spacer na zewnątrz. Może to oznaczać wyjście na zewnątrz, aby zająć się swoim ogrodem. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się włączyć ćwiczenia i ruch do swojego dnia, rób to z energią i po prostu wyżyj się.
Ćwiczenia i ruch pomagą ci lepiej spać w nocy i budzić się z energią, a w ciągu dnia utrzymywać koncentrację.

Zjedz lekką kolację

Jest takie powiedzenie: „Jedz śniadanie jak król, lunch jak książę, a obiad jak biedak”.
Dlatego ciekawi mnie jak doszło do tego, że nasze społeczeństwo robi zupełnie na odwrót: zaczyna od lekkiego śniadania, potem średniej wielkości lunchu, a następnie dużego wieczornego posiłku.

Ale jeśli masz problemy ze snem w nocy, może to być spowodowane tym, że porcje kolacji są zbyt duże, co trwa dłużej, zanim system zacznie trawić.
Zamiast tego, uczyń owoce i warzywa główną atrakcją Twojej kolacji. Są łatwe do strawienia, dzięki czemu łatwiej jest zasnąć w nocy.

Jedz dużą ilość owoców i warzyw.

To, co jesz jest ściśle powiązane z jakością Twojego snu. Posiadanie dobrej diety to wstęp do wysokiej jakości snu, więc nie zapomnij o tym ważnym kroku.
Dziś otaczają nas wszystkie rodzaje przetworzonej żywności, przekąski obładowane cukrem, sztuczne składniki i sód. Niestety, te rodzaje żywności obciążają organizm, co prowadzi do kiepskiego, płytkiego snu budzenia się ociężałym.
Chociaż owoce i warzywa mogą wydawać się mało energetyzujące, to pomagają one utrzymać koncentrację i produktywność. Jeśli chcesz dobrze pracować i odpoczywać, zaopatrz się w owoce i warzywa. Najlepiej surtowe.

Wprowadź poranną rutynę (albo rytuały)

Kiedyś myślałam, że rutyna jest synonimem nudy. Ale nie każda rutyna jest zła. Takie poranne rytuały zaraz po przebudzeniu dają ci poczucie pewności i nadają kierunek Twojemu dniu, coś, czego możesz się spodziewać.
Jedną z rutynowych czynności może być to, że wstajesz, ćwiczysz, bierzesz prysznic i jesz śniadanie. Być może lubisz spokojnie zacząć od czytania lub codziennych krzyżówek. Zrób wszystko, co pomoże ci się rozgrzać na dzień.

Zadbaj o swoje otoczenie, tam gdzie zasypiasz

To co jest wokół Ciebie podczas zasypiania ma gigantyczne znaczenie jak szybko zaśniesz i jak się wyśpisz. Dlatego pamiętaj, że Twoja sypialnia to twoja jaskinia, gdzie odcinasz się od wszystkiego co było w ciągu dnia. Wyrzuć z sypialni telewizor, nie trzymaj tam laptopa i zachowuj porządek, bo to zawsze uspokaja.

Zainwestuj też w dobrej jakości pościel z naturalnej bawełny, którą będziesz często prać i wymieniać. Nic ma to jak wskoczyć pod świeżą, pachnącą pościel.

No Comments

Post a Comment